Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 16 вересня 2013 р.

В Самарі гине риба...

Декілька днів назад мав розмову з місцевим рибалкою... Питаю як у Вас справи... а він так обурено: «Та хреново...». Виявляється, черговий раз, в нашу річку Самару почали скидати якісь відходи... і схоже починається мор риби, бо вже плаває догори пузом. Подивився – і дійсно, мало того що різко піднявся рівень води в Самарі, так ще і вода набрала вираженого рудого відтінку, виглядає так, наче плаває іржа з маслянистими островами.
Люди говорять, що то знову Павлоград «сбрасує». Але є ще одна версія – наче Новомосковськ, після щорічної промивки труб та батарей, "злив" у Самару їдкі та небезпечні лужні відходи від цих промивок. Знайомий, живе біля Павлограда, повідомив, що в них ще гірше становище. Вода в річці густо позеленіла і вже почався мор риби. Риба масово піднялася на водну поверхню «пузом догори». Рибу, яка спливла, з цього відрізка Самари місцеві жителі збирали – можливо для себе, можливо для продажу. Тому, краще і не купувати сумнівну річкову живність на місцевих ринках.
Я часто чую від людей про те, що Павлоградські шахти скидають у Самару відпрацьовані води і наче в цьому вся проблема. В Інтернеті знайшов дещо – громадські активісти спілкувались з директором філії ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» «Павлоградське регіональне управління з водопостачання та очищення каналізаційних стоків» (ПРУВОКС) Петром Абросимовим. За словами пана Абросимова, очищена вода на виході з очисних, яка скидається за допомогою насосів в Самару, повністю відповідає всім екологічним нормам і не шкодить річковий флорі.
Ну тут все зрозуміло, хто вам скаже що вони зливають забруднену воду...
Але! Розвиваючи цю тему натрапив на блог громадського діяча Сергія Шубнікова і тут знайшов дещо цікаве. Мало того, що через радикальні дії, його «пресує» міська влада, так в нього є деяка «інфа» щодо викидів...
«Шахтами безкарно скидаються в р. Самара відпрацьована шахтна радіаційна вода з люків колектора, а нижче річки обладнаний пляж для відпочинку населення Тернівки, перебуває профілакторій «Самара». Безкарно скидається радіаційна шахтна вода на поля і ліси, розташовані на території Богданівської сільради, порушуючи екологію, знову ж таки в корисливих інтересах чиновників».
І це дійсно так, місцеві жителі знайшли трубу з якої в Самару якесь велике підприємство регулярно скидає свої стоки. Через них, кажуть, вся ця катавасія з рибою і відбувається. Ця труба розташовується в декількох кілометрах від Бажанів - за великим лугом в глибині лісу і зовсім поряд з іншим селом - Чапай. Серед заростей прямо в річку з висоти приблизно двох-трьох метрів падав потужний водоспад. Зі слів очевидців вгору за течією від місця скидання цих стоків вода в Самарі чиста.
Причину, через що виникла така екологічна ситуація, однозначно назвати не можна. Можливо, в річку випустили якусь гидоту або там відбувався процес гниття. Точно можна сказати одне: риба гине.
У Дніпропетровських ЗМІ вже повідомлялась інформацію про рибу з двометровими глистами ... «толі єщо будєт».
Руслан Сірийчуб

P.S. Стаття 242. Порушення правил охорони вод

Порушення правил охорони вод (водних об'єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод ... якщо вони спричинили загибель або захворювання людей, масову загибель об'єктів тваринного і рослинного світу або інші тяжкі наслідки, - караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

LELEKA NEWS

Немає коментарів:

Дописати коментар